Plemeno sibiřský husky

Předem musím napsat, že není HUSKY jako HUSKY. Každý je svůj,  je jedinečný. Husky se neoficiálně rozděluje na dva typy:   
1) sportovní

2) výstavní

Oba typy se od sebe liší především stavbou těla, sporťák má tělo přizpůsobené k zápřahu, k vytrvalostnímu běhu. Neříkám, že výstavák nemůže běhat v zápřahu, ale nikdy nebude tak vytrvalý jako sporťák. Avšak oba typy potřebují pohyb.
 

Tohle plemeno je úžasné svou povahou. Je inteligentní, i když to někdy zneužívá, ale bez toho by to nešlo. Jsou to úžasná zvířata, která vycítí radost i bolest. Poznají jaký člověk je a podle toho se k němu chovají. Ale znovu je tu rozdíl mezi dvěma typy. Výstavní je klidnější a méně hyperaktivní, kdežto sporťák je až příliš hyperaktivní a musí stále něco dělat, mít nějakou možnost vybít svou energii.

Co se říká a není pravda ?

Všude slýchávám, hlavně od lidí co husky v životě neměli, že je to nevychovatelné zvíře, že se nic nenaučí atd. Ale opak je pravdou. Z vlastních zkušeností vím, že jsou to hodně vnímavá zvířata, dokážou se naučit téměř vše. Základní povely jim nedělají vůbec problém. Nemám problém si husky pustit z vodítka na poli, se strachem, že mi uteče. Jasné, někdy odběhne trošku dál než je vhodné, třeba když se mu zalíbí zajíc, ale vždy na zavolání doběhne s radostí zpět. Pokud někdo říká, že se nic nenaučí, tak ať mi pak vysvětlí, proč s nimi lidi dělají Agility, Tanec se psem a další sporty ?? Vše je to jen o vztahu mezi Vámi a Vaším husky.